« Projektowanie wizytów… | Strona domowa | Formaty dla ulotek – … »

Krajobraz po katastrofie

Pożary lasów zawsze robią ogromne wrażenie. Ponieważ jestem fotoreporterem, tego typu zdarzenia są dla mnie niemal codziennością. Staram się dokumentować wszystko bez żadnych przekłamań, żeby odbiorcy mieli świadomość powagi sytuacji. Ostatnio fotografowałem krajobrazy lasu, który spłonął praktycznie do zera. Nie pozostało praktycznie żadne drzewo, bo z powodu zniszczeń część ocalałych należało niestety wykarczować. Podjąłem się zadania sfotografowania tej katastrofy.

Postanowiłem sfotografować wszystkie krajobrazy na czarno-białej kliszy, żeby lepiej oddać wymiar tragedii. Zdjęcia na zgliszczach robi się bardzo trudno, ponieważ powietrze jest tam mocno zanieczyszczone. Niełatwe jest również samo poruszanie się, podobnie jak uzyskanie zgody na fotografowanie. W wielu miejscach świata takie krajobrazy są zatajane, żeby nie stwarzać problemów osobom odpowiedzialnym za wypalanie. Najczęściej na ich miejscach stawiane są fabryki, które zakrywają nawet najpiękniejsze krajobrazy.

Przygotowana przez mnie sesja odniosła duży sukces. Zdjęcia opublikowane zostały w wielu europejskich i światowych magazynach, a także najważniejszych miejscach w sieci. Obecnie pracuję nad kolejnym fotoreportażem związanym z wypalaniem lasów. Tego typu krajobrazy przyciągają uwagę, dzięki czemu mam szanse zrobić coś dobrego.

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.