« Formaty dla ulotek – … | Strona domowa | Wizytówka dla firm ja… »

Edycja zdjęć ślubnych

Pracuję w zakładzie fotograficznym, który oferuje bardzo ciekawe sesje ślubne. Sam nie robię zdjęć, ale dokonuję ich późniejszej obróbki. Ponieważ edytowałem już przynajmniej kilka tysięcy zdjęć, mam duże pojęcie na ten temat. Obecne trendy odchodzą od surowych, ostrych i realistycznych kadrów. Największą popularnością cieszy się edytowanie zdjęć w taki sposób, żeby przypominały nieco analogowe fotografie.

Ponieważ fotografia ślubna jest moim głównym zajęciem, dokonuję obróbki tego typu zdjęć bardzo często. Najczęściej stosuję filtr zmiękczający, dzięki czemu zdjęcia sprawiają wrażenie nieco prześwietlonych i wyblakłych. Jest to zamierzony zabieg, który nadaje fotografom specyficznego klimatu. Standardowo dokonuję również poprawy kontrastu, jasności oraz nasycenia kolorów. Na specjalne życzenia realizowana jest również fotografia ślubna poddana specjalnej edycji.

Zazwyczaj polega to na zmianie tonu całej sesji. Klient bardzo często życzy sobie, żeby część zdjęć została przygotowana w czerni i bieli. Duża popularnością cieszy się również fotografia ślubna w odcieniach sepii. Nieco rzadziej przerabiam zdjęcia na zasadzie korekty, ponieważ obecnie naturalność liczy się o wiele bardziej, niż idealny retusz. Staram się, aby każda fotografia ślubna bardzo dobrze oddawała klimat tego niezwykłego dnia.

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.