« Projektowanie wizytów… | Strona domowa | Skąd czerpać inspirac… »

Kolory - moje pole do działania

Nic tak nie działa na odbiorcę, nie pobudza zmysłów i nie wywołuje różnych reakcji jak kolory. To one dają mi zwykle duże pole do popisu i sprawiają, że projekt ostatecznie nabiera rumieńców.

Od głównego, do całego schematu

Niezwykle dużą wagę przywiązuję zawsze do dobru barw. Najczęściej najpierw muszę uświadomić sobie cel, jaki chcę osiągnąć przy ich pomocy i jak zostaną one odebrane przez mojego, konkretnego już odbiorcę. Staram się najpierw wybrać kolor główny, na którym będę opierał moje dalsze działania i decyzje, a w dalszej kolejności cały schemat kolorów, które zastosuję. Następnie dopasowuję go do danego projektu, bo przecież każde kolejne zlecenie to inna historia wymagająca innego podejścia.

Bardziej nowocześnie, czy tradycyjnie?

Konkretne kolory oczywiście są tutaj najistotniejsze, ale nie można zapominać też o odcieniach, ponieważ to dzięki nim zwykle uzyskuję wrażenie głębi. Projektowanie graficzne obejmuje też coś takiego jak kolory neutralne, najczęściej biel i czerń. Można jednak tutaj pokusić się również o beże czy szarości, nie jest to łatwe i trzeba wiedzieć, kiedy jest to możliwe, a kiedy wręcz konieczne. Generalnie szare barwy są charakterystyczne dla nowoczesnych kompozycji, a beże i brązy dla tych o tradycyjnym wydźwięku. 

Kolory w projektowaniu graficznym, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, mogą nadawać sens i znaczenie, zawsze więc dobieram je z pieczołowitością.

 

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.