« Kolory - moje pole do… | Strona domowa | Kadrowanie w fotograf… »

Skąd czerpać inspiracje graficzne?

Grafik reklamowy stale musi mieć nowe pomysły, aby jego grafiki nie były wtórne. Skąd jednak brać inspiracje graficzne, aby wciąż zaskakiwać klientów oryginalnością?

Inspiracje z życia codziennego

Często moje grafiki opieram na tym, co widzę na co dzień. Kiedy zobaczę jakiś ciekawy krajobraz lub budynek zaraz zastanawiam się, w jaki sposób mógłbym przenieść to co widzę na grafikę. Staram się zapamiętywać jak najwięcej obrazów, a te najciekawsze opisuję w notatniku, aby nie zapomnieć o niczym ciekawym. Kiedy dostaję zlecenie zastanawiam się, który obraz najlepiej będzie do niego pasował. Następnie modyfikuję go tak, aby pasował do tematyki produktu i reklamy.

Mieszanka pomysłów

Oczywiście, czasem moje inspiracje graficzne (http://grafikadlafirmy.pl/grafika-dla-firm-zrodla-inspiracji/)

czerpane są od kolegów po fachu. Rzecz jasna, pod żadnym pozorem nie można robić plagiatów, z czego doskonale zdaję sobie sprawę. Inspiracja już istniejącymi kampaniami reklamowymi czy też pojedynczymi grafikami niej jest jednak niczym złym. Jest to praktyka powszechna w moim zawodzie i nie jest uważana wcale przez przedstawicieli branży za godną potępienia.

ceiling-1534616-640x480.jpg

Kiedy czerpię inspiracje graficzne z już zrealizowanych projektów najczęściej staram się wymieszać ze sobą to co ciekawe w wielu różnych projektach. Zawsze również dokładam coś od siebie, co akurat przyjdzie mi na myśl.

Podkreślę jeszcze raz, że zawsze zwracam uwagę na to, czy aby na pewno nie popełniam plagiatu. Po zrealizowaniu projektu, jak i na wcześniejszych etapach realizacji sprawdzam, czy aby to co tworzę, nie jest wtórne czy też nie jest bezpośrednia kopią czegoś, co już istnieje.

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.