« Kadrowanie w fotograf… | Strona domowa | Podstawowe błędy podc… »

Winietka weselna - mała rzecz, a cieszy

Winietka weselna. Z jednej strony zupełny drobiazg, rzecz, która wydaje się na weselu zupełnie nieważna, prawie niedostrzegalna (oczywiście dla laików). Ale z drugiej... ciekawy jestem, ileż to wesel uznałem jako udane tylko dlatego, że ktoś pomyślał o winietkach. A dzięki temu usadził mnie w dobranym, młodym towarzystwie, a nie pomiędzy dwiema sędziwymi ciotkami, których jedynym zajęciem było narzekanie na podawane jedzenie i zgryźliwe komentarze na temat strojów innych gości.

W zasadzie winietka weselna to nic innego, niż karteczka z nazwiskiem informująca o tym, kto ma gdzie siedzieć. Tyle o funkcji, teraz może trochę o wyglądzie, a wbrew pozorom jest tu dużo do powiedzenia. W zasadzie istnieją tu tylko dwa ograniczenia: wyobraźnia i ilość miejsca na stole. Niektórzy wykonują winietki sami, nie tylko z oszczędności, ale często z chęci zadbania w własny szczegół na własną rękę. Inni kupują gotowe wzory, a jeszcze inni zlecają wykonanie unikalnego projektu. I tu właśnie zaczyna się pole do popisu dla grafika, ponieważ przy całej masie inspiracji można wyjść daleko, daleko poza zwykłą, zgiętą na pół karteczkę z wypisanym nazwiskiem.

Wzory wycinane laserowo, różne rodzaje papieru, łączenie winietek z drewnem, metalem czy plastikiem to dzisiaj bardzo popularne i chętnie wykorzystywane trendy. Dla grafika pozostaje tu jednak jeszcze dużo do zrobienia, ponieważ pomimo zastosowania wielu materiałów dekoracyjnych sama winietka też musi zostać zaprojektowana. I to w taki sposób, żeby nie przytłaczały jej dodatki.

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.