« Nowoczesne zawieszki … | Strona domowa | Podkładka biurkowa do… »

Moje wskazówki dla fotografujących jesienny krajobraz

Jesień czasem kojarzy się za tą porą roku, w której jakoś nie bardzo chce nam się działać i raczej popadamy w marudne i uśpione nastroje. Warto jednak czasem przemóc się i wybrać się ze aparatem na spacer, by porobić zdjęcia jesiennych krajobrazów. Jeśli o mnie chodzi, jest to pod wieloma względami moja ulubiona pora na zdjęcia, między innymi jeśli chodzi o fotografie lasów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam rozpocząć swoją przygodę z jesienną fotografią. 

Dobierz odpowiedni sprzęt

Choć zdjęcia wykonać można każdym aparatem, w przypadku zdjęć jesiennego krajobrazu, szczególnie polecam lustrzankę zaopatrzoną w odpowiednie obiektywy, między innymi niezawodny szerokokątny oraz zoom. Prócz tego przydaje mi się także bardzo często statyw, szczególnie wtedy, gdy wykonuję zdjęcia na przykład o wschodzie lub zachodzie słońca. 


Zabezpiecz odpowiednio aparat i siebie

Jesień to czas częstych opadów deszczu. Choć raczej kojarzymy to zjawisko atmosferyczne jako mało przyjemne, daje ono niezwykłe możliwości uchwycenia jesiennego krajobrazu. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu zarówno aparatu, jaki siebie. Kalosze i kurtka przeciwdeszczowa to oczywiście podstawa. Jeśli zaś chodzi o sprzęt fotograficzny, tu skorzystać możemy z profesjonalnych osłon na aparat i obiektyw, które zakupić można sklepach fotograficznych, ale można również pokusić się o zrobienie zabezpieczenia samodzielnie, na przykład z woreczków foliowych, które odpowiednio naciągniemy na aparat i obiektyw.


Wybieraj właściwy czas

Jeśli chcemy zrobić prawdziwie jesienną fotografię, warto wybrać w tym celu odpowiednią porę. Ja polecam szczególnie poczekać na ten niesamowity moment, w którym liście nabierają niezwykłych, intensywnych barw o zachwycają mnogością i różnorodnością kolorów. Jeśli zaś chodzi na przykład o porę dni, naprawdę urokliwe bywają jesienne poranki, w których często gęsta mgła charakterystycznie unosi się nad krajobrazem. To właśnie moje ulubione fotografie lasów, które zyskują wówczas magiczną i tajemniczą aurę.

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.