« Kierunkowskaz na firm… | Strona domowa | Szaleństwo w branży g… »

W świecie naklejek

Przerobiłem już sporo projektów dotyczących naklejek. Zauważam pewną powtarzalność, ale chciałbym dzisiaj przybliżyć klientów, którzy takie zamówienia składają. Dla mnie samego to dość ciekawe do czego ludzie potrafią takie naklejki wykorzystywać. Staram się nie mieszać ideologicznie, chociaż nie podejmuję się każdego zlecenia.

Naklejki zamawiane dla firm

To dość stabilna grupa odbiorców. Często jednak niezbyt wyedukowana i wychodząca z punktu roszczeniowego. Wynika to niestety z niewiedzy. Jeśli dostaję gotowy projekt do druku, to powinien spełniać pewne standardy. Niestety często jest to projekt w postaci słabej jakości jpg. Wtedy niestety nie obejdzie się bez przeróbek. Niektóre pliki nie nadają się też do druku.

Obrońcy prawidłowego parkowania

Samoprzylepne naklejki reklamowe nie są wykorzystywane jedynie przez firmy. Często zdarza się, że te z mocniejszym klejem zamawiają ludzie, którzy chcą koniecznie ukarać nieprawidłowo parkujących klientów. Na szczęście w wielu przypadkach wysyłają gotowy projekt. Nie trzeba nad nim myśleć od podstaw. Zazwyczaj to dość małe zlecenia.

Ruchy ideologiczne

To ciekawy przypadek. Często wiedzą czego chcą i walczą o konkretną sprawę. W miarę nieawanturujący się klient. Chociaż w tym przypadku liczy się szybkość realizacji. Często zaczyna im brakować takich samoprzylepnych naklejek, które wykorzystują do reklam. Promują różne instytucje i ideologie. W przypadku tych skrajnych lepiej odmawiać. Nie wchodząc w tematy drażliwe czy też niezgodne z moimi własnymi wartościami.

Brak komentarzy

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.